sl Slovenščina

Že tradicionalno je skupnost AmCham Slovenija leto praznično zaključila na navdihujočem AmCham Poslovnem zajtrku. Na dogodku so razglasili najboljšo poslovno prakso leta, Best of the Best 2024 in nazdravili prihodnosti, ki jo bosta s svojim navdihujočim vodenjem sooblikovala AmCham Poslovna liderka in Poslovni lider leta 2025, prejemnika poslovnega priznanja prihodnosti, ki na predlog mladih iz platforme YOUNG osvetljuje vzorništvo, poslovno voditeljstvo in kulturo dialoga – Vita Godec in Ivo Boscarol. Najboljšo poslovno prakso leta je določil seštevek spletnega glasovanja, glasov strokovne žirije in glasov občinstva na dogodku.  Z največ zbranimi glasovi je prepričal projekt Simbioza Mobiln@ – prva potujoča učilnica na kolesih, socialnega podjetja Simbioza Genesis.

 

NAJBOLJŠA POSLOVNA PRAKSA LETA, BEST OF THE BEST 2024 

Na prazničnem dogodku so predstavili tri najboljše poslovne prakse, superfinaliste tematskih sklopov inovativnost, motivacija in sodelovanje, programa Best of the Best 2024 in skupaj izbrali zmagovalno. Z največ zbranimi glasovi je prepričal projekt Simbioza Mobiln@ – prva potujoča učilnica na kolesih, socialnega podjetja Simbioza Genesis, predstavnica projekta, Ana Pleško pa je ob razglasitvi povedala: “V času korone smo spoznali, kako hitro lahko postanemo odrezani od sveta in kako dragocene so tehnološke rešitve. A resnično vrednost prinašajo zgodbe s terena. Družba prihodnosti temelji na modrosti, mladosti in medgeneracijskem sodelovanju, saj le skupaj ustvarjamo lepši svet. Brez skupnosti in sodelovanja ni simbioze, zato smo neizmerno hvaležni vsem, ki v naši zgodbi prepoznajo prispevek skupnosti.”

 

Po SODELOVANJU je izstopala:

  • Simbioza Genesis, socialno podjetje: Simbioza Mobiln@ – prva potujoča učilnica na kolesih - NOSILEC NASLOVA BEST OF THE BEST 2024

Pri Socialnem podjetju Simbioza so s projektom Simbioza Mobilna prvi v Sloveniji (in širše) zasnovali in izvedli socialno inovacijo, ki starejšim pomaga pridobivati digitalne veščine ter hkrati spodbuja gradnjo skupnosti, medgeneracijsko povezovanje in večjo socialno vključenost starejših. Simbioza Mobiln@ presega tradicionalno učilnico in je namenjena predvsem starejšim, ki živijo v ruralnih okoljih, s čimer učinkovito zmanjšuje vrzel med mesti in podeželjem na področju digitalnega izobraževanja. Starejšim omogoča neposreden stik s tehnologijo, kar jim pomaga premagati strah pred njeno uporabo in odkriti praktične rešitve za vsakdanje življenje. Od začetka izvajanja, leta 2021 je projekt dosegel izjemne rezultate. Skupaj se je izobrazilo več kot 8.800 starejših oseb, izvedli so prek 800 delavnic oziroma izobraževalnih aktivnosti, ki so zajemale več kot 2.240 ur digitalnega opismenjevanja starejših. V vseh letih so delavnice in druge izobraževalne aktivnosti izvedli v več kot 470 krajih po vsej Sloveniji ter pri tem prevozili več kot 65000 km.

Letos je najboljše ★ MOTIVIRAL: 

  • Novartis: Novartisov regijski BioCamp

Novartisov regijski BioCamp je tridnevni dogodek, ki ambicioznim študentom s področij STEM in poslovnih ved odpira vrata v svet inovativne farmacevtske industrije ter ponuja neprecenljivo priložnost za pridobivanje znanj in gradnjo uspešne kariere. BioCamp, ki na motivacijski način povezuje znanost in poslovno prakso, je za mlade talente prva prava priložnost v regiji za spoznavanje prelomnih inovativnih terapij, kot so celične ali radioligandne terapije.  Na dogodku znanje z mladimi delijo Novartisovi zaposleni in zunanji partnerji, v praktičnem delu pa udeleženci v skupinah iščejo rešitev za realen izziv farmacevtske industrije. Dolgoročni cilj BioCampa je spodbuditi talente, da ostanejo v regiji ter k soustvarjanju razvoja inovativnih zdravil v Sloveniji, za boljšo prihodnost vseh.

Na področju ★ INOVATIVNOSTI je še posebej zasijal:

  •  T-2: Platforma T-2 pametna mesta

Inovativna platforma T-2 Pametna mesta omogoča digitalno upravljanje mestnih storitev, kot so komunikacija z občani, merjenje zadovoljstva, zdravstvene storitve, plačilne platforme in spremljanje podatkov iz mestnih sistemov.  Združitev razdrobljenih sistemov v povezan urbani ekosistem mestnim upravam in ponudnikom javnih storitev omogoča učinkovitejše upravljanje, optimizacijo virov, hitrejše odzivanje na potrebe prebivalcev, pohitritev odločanja podprtega s podatki ter posledično dvig kakovosti življenja za vse deležnike, na transparenten, enostaven in vkljujoč način.  Rezultati projekta so že vidni v občinah Logatec in Kranj, medtem ko je v Mestni občini Ljubljana platforma v fazi vzpostavitve.

 

📸 Foto ALBUM si lahko ogledate TUKAJ.