Snežna kepa je svoje ideje preko različnih kanalov uspešno predstavila širši javnosti ter uspešno vzpostavila dialog s predstavniki Vlade Republike Slovenije. Snežna kepa verjame v sodelovanje in da bi se z izboljšanjem komunikacije med vsemi deležniki lahko spremenilo in premaknilo marsikaj.
Po »pici in pivu« z ministrom za javno upravo in podpredsednikom vlade Borisom Koprivnikarjem je Snežna kepa dala pobudo za projekt Partnerstvo za spremembe. Program se je začel kot poizkus izmenjave zaposlenih med javnim in zasebnim sektorjem, nato pa se je skozi štiri kroge razširil na 14 organov javne uprave, več kot 60 podjetij in več kot 220 ljudi, ki so sodelovali v različnih projektih in izmenjavah zaposlenih. Sodelujoči v programu skupaj premikajo meje, rušijo stereotipe in ustvarjajo pozitivne zgodbe, Partnerstvo za spremembe pa je v štirih krogih resnično postalo nacionalna platforma sodelovanja.
Predstavniki Snežne kepe so tudi pobudniki iniciative, da je Slovenija zelena referenčna država v digitalni Evropi, ki jo je za svojo vzela tudi Vlada Republike Slovenije. Skozi iniciativo je želela Snežna kepa poudariti, da je Slovenija država optimizma in priložnosti, pozitivne spremembe pa se bodo zgodile le v sodelovanju in odprtem dialogu med gospodarstvom, državo, znanostjo in civilno družbo. Le tako se lahko ustvari okolje, ki je naklonjeno odprti digitalni družbi, kar bo omogočilo rast in razvoj ter posledično dvignilo kakovost življenjskega standarda državljanov.
Predstavnike Snežne kepe je Služba Vlade RS za razvoj in evropsko kohezijsko politiko povabila tudi k oblikovanju Strategije 2050, novega strateškega dokumenta, ki je opredelil dolgoročne vizije in strategije razvoja Slovenije.
Snežna kepa 1.0
Snežna kepa se je leta 2017 osredotočila na dve ključni tematiki:
1. Delo prihodnosti
Projekt Delovna mesta prihodnosti se je osredotočil na transformacije na področju delovnih mest in zaposlovanja. Snežna kepa je identificirala vplive, ki bodo narekovali delovna mesta oz. delovno aktivnost v prihodnosti. V sodelovanju z Ekonomsko Fakulteto v Ljubljani so pripravili podrobne izračune sprememb, ki so vključevali novosti na področjih digitalizacije in razvoja umetne inteligence, spreminjanja demografske strukture, globalizacije ter ostalih distruptorjev, ki so v veliki meri vplivale na trg dela.
V okviru projekta si je Snežna kepa prizadevala ozavestiti širšo javnost o napovedih za prihodnost ter tako prispevati k večji pripravljenosti Slovenije na prihajajoče spremembe. Skupina je pripravila konkretne predloge za reforme na področjih izobraževanja, socialnega sistema in davčne zakonodaje ter jih predstavila ključnim predstavnikom v javnem sektorju in v gospodarstvu.
2. Zeleni podjetnik (turizem, energetika, kmetijstvo)
Ker Snežna kepa verjame, da je neokrnjena slovenska narava največja konkurenčna prednost Slovenije, so člani skupine raziskovali nove poslovne modele na področju zelenega, vzdržnega in krožnega gospodarstva. Člani skupine Zeleni podjetnik so izdelali prototip Zelene vasi, ki je usmerjena trajnostno in deluje na principu krožnosti. Zadovoljuje potrebe lokalnih prebivalcev, obiskovalcev in turistov ter teži k sobivanju. V Zeleni vas se združujejo mobilnost, kmetijstvo, energetika, gastronomija, kultura, nastanitve in turistični produkt.
Snežna kepa 2.0.
Snežna kepa 2.0 se je in se še vedno ukvarja s talenti. Opredelila je, kdo talenti v poslovnem svetu sploh so in kaj potrebujejo za svojo uresničitev, oblikovala prototip države, spodbudne za talente, in iskala rešitve, kako talentom omogočiti ustrezno okolje za delo doma ter kako tuje in slovenske talente privabiti v Slovenijo.
AmCham Heroes
Podjetja, ki omogočajo napredek in rast naslednje generacije poslovnih liderjev v platformi AmCham Young.