Navdih. Čast. Ambicioznost.
AmCham Young Leaders Club je imel priložnost gostiti izjemna AmCham poslovna liderja leta 2025, Iva Boscarola in Vito Godec, na dogodku, ki je bil poln navdiha, modrosti in motivacije. Dogodek je vodila Vita Godec in s svojo energijo doprinesla k poglobljeni razpravi o voditeljstvu, odgovornosti in osebnem razvoju.
Nekaj najlepšega je, ko ti je služba hobi in hobi služba, je poudaril Ivo Boscarol, kar odraža njegovo strast do letalstva in inovacij. Odgovornost je ena od osnov uspeha družbe, ne samo posameznika, je dodala Vita Godec, s čimer je izpostavila pomen skupnosti in timskega dela. Najboljša naložba je naložba vase, v znanje, sta soglasno poudarila oba liderja, saj verjameta, da je stalno izobraževanje ključ do osebne in profesionalne rasti. Cilje si je potrebno postaviti dovolj visoko, da postaneš zmagovalec, saj lahko drugi postane vsak, je z izzivalno noto dodal Boscarol. Vsaka zadeva iz preteklosti, s katero se obremenjuješ, ti jemlje energijo za naprej, je zaključila Godec, kar je odmevalo med prisotnimi kot opomnik, da naj se osredotočijo na prihodnost.
Ivo Boscarol, ustanovitelj in nekdanji lastnik podjetja Pipistrel, je znan po svoji predanosti ekipi in spoštovanju do ljudi, s katerimi dela. Ko je Pipistrel prodal, je dejal, da podjetja ni prodal, ampak ga „dobro poročil“, s čimer je poudaril, kako pomembno mu je bilo, da podjetje ostane v dobrih rokah. V Pipistrelu so imeli skoraj vsi zaposleni podobne plače, kar odraža njegovo prepričanje, da so ljudje prvi v ekipi in da uspešno podjetje temelji na enakopravnosti in medsebojnem spoštovanju.
Obdržati ekipo pomeni biti dober vodja, je poudaril Boscarol. S svojo filozofijo, da ničesar v življenju ne obžaluje in vedno gleda naprej, je navdihnil mnoge prisotne. Malo je slučajev, včasih imaš veliko srečo. Ne obremenjuj se s preteklostjo, je dejal, ko je delil svoje izkušnje o vzponih in padcih v karieri.
Boscarol je izpostavil, da razvoja ni mogoče ustaviti, a je hkrati opozoril, da nobena tehnika ne bo nikoli sposobna nadomestiti človeške humanosti. Potrebujemo rehumanizacijo, je poudaril, saj verjame, da je v tehnološko usmerjenem svetu ključno ohraniti človeškost in empatijo.
Posebna atrakcija dogodka je bilo izdelovanje papirnatih letal, ki jih je nato ocenil Boscarol. S tem je dogodek pridobil igrivo noto, ki je povezala prisotne in spodbudila kreativnost.
Boscarol je zaključil z mislijo o prihodnosti letalstva: Letala bodo imela vsak dan manjša krila, oblika letal se bo spremenila, piloti pa bodo šli v muzej. To vizijo prihodnosti je podkrepil s povabilom udeležencem, naj se slikajo ob letalih s krili in motorji, kot simbol prehoda iz sedanjosti v prihodnost.
Dogodek je pustil močan vtis na vse prisotne, saj sta Ivo Boscarol in Vita Godec s svojo modrostjo, izkušnjami in navdihom pokazala, kaj pomeni biti pravi lider v sodobnem svetu.